Opony asymetryczne.

Opony asymetryczne łatwo można rozpoznać po ich rzeźbie bieżnika. W oponach asymetrycznych rzeźba bieżnika jest różna po obu stronach. Oznaczenie opon asymetrycznych znajduje się na boku opony i informuje o sposobie montażu.

Najczęstsze oznaczenia to:

  • inside, interior lub side facing inwards - oznacza, że ten bok opony należy montować w kierunku "do pojazdu"
  • outside, exterior, side facing outwards, mount this out side - oznacza, że ten bok opony należy montować w kierunku "od pojazdu" tak, by ten bok był widoczny z zewnątrz.

Pamiętajmy, że w przypadku opon asymetrycznych, poza bardzo nielicznymi wyjątkami (opony asymetryczne kierunkowe) nie występują opony zimowe i letnie "lewe" i "prawe". Każdą oponę można zamontować na dowolną stronę auta, byle zgodnie z oznaczeniem umieszczonym na jej boku.

Rzeźba bieżnika asymetrycznego jest różna po obu stronach. Klocki bieżnika na stronie zewnętrznej są często większe i bardziej masywne przez co zapewniają oponie większą stabilność na zakrętach. Wewnętrzna strona bieżnika cechuje się większą liczbą oraz powierzchnią rowków. Klocki bieżnika są mniejsze i bardziej ponacinane (większa ilość lamelek).

Dzięki temu zwiększa się efektywności odprowadzania wody oraz uzyskuje poprawę parametrów motorycznych na mokrej nawierzchni (napęd, hamowanie). W oponach asymetrycznych z większymi indeksami prędkości poprawę odprowadzania wody po stronie wewnętrznej uzyskuje się dzięki zaprojektowaniu szerszych rowków o większej przepustowości. Bieżnik opon asymetrycznych zapewnia dobrą przyczepność przy pokonywaniu zakrętów z większymi prędkościami dzięki lepszym własnościom obszaru kontaktu bieżnika z nawierzchnią.

Profesjonalna siatkówka warszawa dla każdego.

Profesjonalne reklama słupsk stron internetowych

Skuteczne odszkodowania powypadkowe katowice za uszczerbek na zdrowiu.

Profesjonalna klimatyzacja daikin do twojego domu.

Odzyskaj pieniądze - pomoc frankowiczom - weź sprawy w swoje ręce

Profesjonalne złącza militarne dla twojej firmy.

Zapisz się na wolontariat wrocław sportowy.

Najlepsze tlumiki wola do twojego samochodu.

Zapraszamy na wycieczki dla seniorów olsztyn